Udział uczniów klasy 4b w akcji Dzielenia się posiłkiem

Zupa wolności to inicjatywa,  która ma miejsce w wielu miastach na terenie całej Polski. Polega na zbieraniu produktów żywnościowych (ale nie tylko) oraz  pomoc najbardziej potrzebującym. W naszym regionie funkcjonuje od trzech lat. Od pewnego czasu  dołączyli do niej również mieszkańcy Mosiny. Zebrane produkty, przewożone są w okolice Dworca Letniego w Poznaniu i rozdawane osobom potrzebującym. Całą akcję organizują i koordynują wolontariusze.

W bieżącą niedzielę 10.10.2021 r., do akcji dołączyli uczniowie klasy 4b naszej szkoły, którzy zebrali sie o godzinie 16.00 na mosińskim targowisku i przekazali przygotowane kanapki  i placki wolontariuszom z mosińskiej „Jadłodzielni”. Dzieci deklarowały wcześniej chęć udziału oraz rodzaj produktów które przygotują. Akcję rozpropagowała i koordynowała mama jednej z uczennic – Pani Małgorzata Sobek. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania, w akcję zaangażowali się nie tylko uczniowie ale i rodzice, na miejsce zbiórki przybyły całe rodziny a dzieci przyniosły mnóstwo kanapek i słodkości, które w ten sam dzień trafiły do potrzebujących.

Akcja ma charakter cykliczny i można do niej dołączyć w każdym momencie do czego wszystkich serdecznie zachęcam.

https://pl-pl.facebook.com/zupanawolnosci/

https://m.facebook.com/jadlodzielniamosina/

GALERIA

Justyna Górna

 

 

Skip to content