Uczymy się demokracji – przygotowujemy do wyborów

W środę 2 października odbędą się wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego. To okazja do uczenia się demokracji.

Wszyscy chętni uczniowie mogli zgłosić swoją kandydaturę. Kandydaci musieli zebrać podpisy na listach poparcia – wszyscy się wywiązali z tego obowiązku. Przedstawiciele Komisji Wyborczej sprawdzili poprawność list i wyjaśnili wszystkie wątpliwości. Wszyscy kandydaci przygotowali również plakaty wyborcze, które od wtorku znajdują się na korytarzu na parterze budynku. Przychodząc do szkoły, wychodząc na boisko czy z niego wracając, poświęćcie im trochę uwagi, by przekonać się, na kogo chcecie głosować.

Kandydaci zaprezentują się również po pierwszej długiej przerwie w najbliższy piątek, czyli o godz. 10.50 – posłuchajcie ich uważnie.

Każdy uczeń będzie mógł oddać głos na dwóch kandydatów. Jednak by było to możliwe, należy pamiętać o zabraniu legitymacji szkolnej.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Anna Ciesielska