Trudny temat weź to na warsztat

„Trudny temat weź to na warsztat” to projekt organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jego celem jest stworzenie platformy do rozmów o trudnych tematach oraz podejmowania konstruktywnych działań w środowisku szkolnym i lokalnym. Zachęcam do obejrzenia filmu https://www.youtube.com/watch?v=G6zMNwKQqfc

W miniony czwartek klasa IVa wraz z klasą V ze SOSW im. Janusza Korczaka wzięła udział w warsztatach organizowanych w ramach projektu.

Zajęcia prowadziły Anna Iżyńska i Maria Zakrzewska z Fabryki Komunikacji Społecznej. Uczniowie mieli okazję obejrzeć przykłady różnych kampanii społecznych prowadzonych przez fundację oraz zaplanować własne.

Dzięki zaangażowaniu młodzieży, powstały plany kampanii dotyczące: bezdomności zwierząt, bójek w szkole, złego traktowania zwierząt oraz palenia śmieci.

Teraz uczniowie wspólnie przygotują kampanię społeczną związaną z agresją językową. Życzę im owocnej pracy i wielu kreatywnych pomysłów.

Ewelina Postaremczak

Skip to content