Gminny konkurs geograficzny „A to Polska właśnie…”

Dnia 2 marca w naszej szkole odbył się finał trzeciego już gminnego konkursu geograficznego „A to Polska właśnie…”.
Trzyosobowe reprezentacje trzech gimnazjów naszej gminy, wyłonione po szkolnym etapie konkursu, rywalizowały ze sobą, rozwiązując test sprawdzający wiadomości o Karpatach i Sudetach oraz umiejętności geograficzne powiązane z tymi regionami. Następnie drużyny przedstawiły prezentacje o wylosowanych wcześniej krainach geograficznych i odpowiadały na wylosowane pytania dotyczące zaprezentowanych krain. Z przyjemnością obejrzeliśmy prezentacje o Bieszczadach, Pieninach i – świetnie przedstawioną przez gimnazjalistki z Rogalina – o Karkonoszach.

Ostatecznie I miejsce zajęła drużyna Gimnazjum nr 2 w Mosinie, którą tworzyli: Jakub Rzeźnikowski, Łukasz Gabinet i Michał Kwiatkowski. II miejsce zajął zespół z Gimnazjum w Zespole Szkół w Rogalinku w składzie: Zuzanna Kossowska, Marta Organiściak i Kacper Borowski. III miejsce uzyskała drużyna z Gimnazjum w Rogalinku, którą tworzyli: Vanessa Borowicz, Marika Grzelaszyk i Marta Duszyńska.

Gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie wiedzy i umiejętności, jakie zaprezentowali w trakcie rywalizacji. Życzymy wielu sukcesów i ciągłego odkrywania, że „to Polska właśnie…”
Organizatorki konkursu:
Anna Ciesielska i Beata Cieślewicz

Skip to content