Targi Samodzielności z Rokiem Olimpijskim w tle.

Dnia 6 czerwca 2024 r. na drugiej i trzeciej godzinie lekcyjnej odbyły się Targi Samodzielności z Rokiem Olimpijskim w tle. Udział w tegorocznych Targach Samodzielności wzięły klasy 1-8. W tym roku kolejny raz stworzyliśmy do biegu zespoły międzyklasowe w myśl hasła “starsi opiekują się młodszymi”.

Każda klasa miała za zadanie przygotować ciekawe zadanie dla kolegów i koleżanek uczestniczących w tegorocznym biegu. Pomysłowość, kreatywność i zaangażowanie uczniów i uczennic sprawiła, że dwugodzinna zabawa zamieniła się w fantastyczną przestrzeń
do zdobywania nowych umiejętności. Uczestnicy biegu mogli zmierzyć się między innymi ze strzelaniem z łuku, pokonywaniem rozmaitych torów przeszkód, przejażdżką rydwanem, quizami na temat olimpiady i sławnych sportowców, układaniem sportowych puzzli, regatami żeglarskimi, rozpoznawaniem zdrowej i niezdrowej żywności, projektowaniem przestrzeni relaksu. Uczniowie prowadzący stoiska mieli pełne ręce roboty. Musieli poradzić sobie z wyjaśnianiem, prowadzeniem konkursów, quizów, prezentacji. Kolejny raz okazało się, że młodzież potrafi fantastycznie zorganizować zabawę, współpracować między sobą, opiekować się młodszymi i wspólnie działać.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie
i przeprowadzenie inspirujących zadań. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem umiejętności
i otwartości uczniów biorących udział w tegorocznej zabawie. Podziękowania kierujemy również do Wychowawców, którzy wspierali i motywowali swoich podopiecznych, by Bieg Samodzielności stał się świętem kreatywności i pokazem fantastycznych możliwości uczniów.

Jak się bawiliśmy? Najlepiej wyrażają to zdjęcia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii.

Organizatorzy: Anna Chilczuk-Bech,

Marzena Kasprzak,