Targi Samodzielności z Faustyną – pokochaj taekwondo!

Cześć, jestem Faustyna z klasy 5a i moją największą pasją jest taekwondo. Trenuję 4 razy w tygodniu w klubie „Szakal” Jeżyce i podczas Targów Samodzielności prezentowałam taekwondo, różne kopnięcia i opowiadałam o zawodach.
Dlaczego taekwondo? Gdy zaczęłam chodzić na treningi, po pierwszym zakochałam się w tym sporcie. Nie chodzi w nim o to, żeby byle jak kopnąć i już! Trzeba się zastanowić i przemyśleć, co chce się kopnąć i jak. W tym sporcie nie rozwija się tylko sprawności fizyczne,j ale również umysł i kreatywność.
Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmiku z zawodów
Teraz opowiem Wam trochę o tym, jak przeprowadziłam moje targi. Wszystko przygotowałam na ogrodzie, ustawiłam kamerkę. Zaprosiłam moją przyjaciółkę Julię, by mi pomogła w pokazach. Na moim stanowisku miałam porozkładane ochraniacze i cały sprzęt , rozłożoną matę do ćwiczeń, na której wykonywałam kopnięcia. Na targach odpowiedziałam, jak wyglądają zawody i treningi. Nauczyłam moich kolegów i moje koleżanki jak liczyć po koreańsku do dziesięciu i jak wykonać prawidłowo kopnięcia. Bardzo przyjemnie pracowało mi się ze zgromadzonymi kolegami i koleżankami przed ekranami. To była spora widownia, na moim stoisku było ponad dwadzieścia osób. Moim zdaniem odbiór  był dobry i uczestnikom podobało się to, co przygotowałam. Następnego dnia na Teamsach dostałam wiele wiadomości, że koleżankom i kolegom bardzo podobało się spotkanie ze mną i wspólna nauka.
Uważam, że takie Targi Samodzielności są jeszcze ciekawsze i lepsze od targów na żywo. I oczywiście zapraszam do trenowania z Szakalami – treningi odbywają się w  SP1 w Mosinie przy OSiRze. Gorąco zachęcam!
Faustyna Tomczak
Skip to content