Święto Edukacji

Uczniowie klas 4-8 świętowali, biorąc udział w Biegu Edukacji. Tym razem wszystkie klasy włączyły się w przygotowanie atrakcyjnych stoisk i nauczanie innych uczniów. Można było zobaczyć, czym jest ciecz nienewtonowska, uczyć się słówek w różnych językach, poznawać budowę Układu Słonecznego, komórki, szkieletu ludzkiego; uczyć się rozpoznawania roślin, odkrywać tajniki II wojny światowej (inwazji na Normandię, rodzajów czołgów), harcerstwa i znaków zodiaku; przyglądać się pracy weterynarza (nawet uczyć się robienia zastrzyków) i życiu szczura wodnego; ćwiczyć spostrzegawczość i znajomość tabliczki mnożenia; sprawdzać swoją wiedzę i sprawność sportową, a nawet próbować sił w strzelaniu z łuku. A to tylko część z przygotowanych przez uczniów atrakcji edukacyjnych! Więcej możecie wypatrzeć w fotograficznej kronice na Facebooku.

Kilka klas szczególnie wyróżniło się swoją pasją przekazywania wiedzy i umiejętności innym – na szczególne gratulacje zasłużyły klasy, w których wielu uczniów weszło w rolę nauczycieli: 4a, 4b, 6c, 5b i 5d. Wielość i różnorodność stoisk, samodzielność, swoboda, z jaką przekazywaliście swoją wiedzę również starszym uczniom, zasługują na uznanie!

Święto Edukacji to święto wszystkich, którzy się uczą i uczą innych – wkładają wysiłek w zdobywanie wiedzy i umiejętności, rozwijanie swoich talentów, pokonywanie trudności. To też czas podziękowań dla Nauczycieli i Pracowników szkoły, dzięki którym kolejne pokolenia uczniów mogą zdobywać wykształcenie. Wyrazem wdzięczności uczniów dla Nauczycieli i Pracowników szkoły były kartki z życzeniami i ciasta, które dzięki mobilnej kawiarence docierały wraz z uśmiechami do tych, którzy oddają swój czas i serce pracy w Szkole Podstawowej nr 2 w Mosinie.

Anna Ciesielska