Świetlica zaprasza – Sport to zdrowie!!!

Dzień dobry, dzisiejsze zabawy będą związane ze sportem.

Miłej zabawy!

Sport to zdrowie “

Zadanie 1.

Sport to szczęście

Jak każdy sportowiec dzień zaczynamy od ROZGRZEWKI. Poniżej załączam ilniki z propozycją rozgrzewki. Myślę, że każdy z Was znajdzie coś dla siebie. W grupie zawsze raźniej, dlatego zachęćcie rodziców czy rodzeństwo do wspólnych ćwiczeń. Chwila wysiłku, endorfiny uwolnione i humor gwarantowany na cały dzień !

W-F w domu. Prosta rozgrzewka

Ćwiczenia na równowagę

Latający dywan

Zadanie 2.

Poznajemy dyscypliny

Każdy z członków rodziny wymyśla po 5 dyscyplin sportowych, których nazwy zapisuje na karteczkach i wrzuca je do miseczki. Zadaniem ucznia jest zaprezentowanie tych sportów pokazywaniem lub rysunkiem. Wygrywa osoba, która rozpozna jak najwięcej dyscyplin.

Poniżej załączam małą podpowiedź:

Przykładowe dyscypliny

Zadanie 3.

Siła jedności

Flaga Olimpijska to oprócz znicza olimplijskiego najważniejszy symbol letnich i zimowych igrzysk olimpijskich. Przedstawia pięć kolorowych, złączonych ze sobą okręgów na białym tle. Co symbolizują koła olimpijskie? Każdy okrąg symbolizuje poszczególne kontynenty: niebieski – Europężółty – Azję, czarny – Afrykę, zielony – Australięczerwony – Amerykę. Złączone okręgi symbolizują spotkanie sportowców z całego świata na igrzyskach.

Możecie ja stworzyć różnymi metodami- oto przykłady:

Stwórzcie sami flagę olimpijską przy użyciu papierowych rolek

Pamiętajcie SPORT TO ZDROWIE, a zdrowie jest najważniejsze!

Pozdrawiam

Paulina Mrug

Skip to content