Czas bibliofila cz. 13

„Kiedy byłem mały i nauczyłem się czytać to zrozumiałem, że w książkach jest wszystko. Książki do dzisiaj są takim światem, który uwielbiam odwiedzać. Myślę, że bez nich byłbym człowiekiem bez wyobraźni.” Te słowa wypowiedział znany polski aktor Wojciech Malajkat. Zapraszamy Was dziś drogie dzieci do obejrzenia kilku filmików. Występują w nich znane osoby, które opowiadają o swojej przygodzie z książką. Jak to się stało, że pokochali czytanie?  Dlaczego są one dla nich tak ważne?  Co dają im książki?

Wojciech Malajkat. Kliknij tutaj

Sylwia Stano. Kliknij tutaj

Karolina Malinowska. Kliknij tutaj

Jakub Wons. Kliknij tutaj

Małgorzata J. Berwid. Kliknij tutaj

Julia Chmielnik. Kliknij tutaj

Mateusz Kusznierewicz. Kliknij tutaj

„Głód przygód mam dzięki książkom i przez książki! Życie przestaje być takie zwyczajne, kiedy czytamy. Gdy byłam dzieckiem, to moim ulubionym światem był świat książek. Może stąd moje zamiłowanie do filmu i do świata wymyślonego? Dzięki książkom jestem chyba po prostu wrażliwym człowiekiem, a to, że jestem aktorką łączy się z moją wrażliwością i potrzebą opowiadania historii.”

Olga Bołądź. Kliknij tutaj

Ściskamy Was mocno!  Tęsknimy!

nauczycielki z Waszej biblioteki:)

Skip to content