Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej

22 listopada 2019 roku bibliotekę szkolną odwiedzili wyjątkowi goście. Uczniowie zerówek wraz ze swoimi misiami i opiekunami przyszli na lekcje biblioteczne z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Dzieci poznały historię tej wyjątkowej pluszowej zabawki. Dowiedziały się, że święto to ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku i obchodzone jest na całym świecie 25 listopada.

Nasze maluszki zobaczyły bardzo dużą kolekcję książek dostępnych w bibliotece szkolnej, w których bohaterami są różne misie. Czasami w nocy z niektórych książek dla dzieci „wychodzą” ich bohaterowie i stają się mieszkańcami naszej biblioteki. Dlatego też można u nas spotkać, oprócz książek, wiele zabawek dużych i małych.

Z wielkim zainteresowaniem dzieci wysłuchały fragmentu książki o pewnym tajemniczym misiu znalezionym na głównej stacji kolejowej w Londynie. Miś ten przybył z bardzo daleka, posiadał ze sobą starą walizkę oraz parasol. Pobawiliśmy się trochę wykorzystując dziecięcą wyobraźnię. Maluszki starały się same wymyślić dalszą cześć historii misia Paddingtona.

Nasi goście poznali naszego misia „Emeryta”, który już nie mógł się przytulać do dzieci ze względu na swój wiek i stan swojego futerka.  Za to każde dziecko mogło się z nim przywitać, dotknąć i poczuć jak twarde w dawnych czasach były misie. Nasz emerytowany miś leżał wygodnie na swoim posłaniu i był bardzo szczęśliwy, że dzieci kochają swoje misie i przytulają się do nich mocno.

Powiedział mi też na ucho, że bardzo się cieszy, kiedy rodzice dzieciom czytają książki. Miał też prośbę do rodziców, aby znaleźli codziennie czas na czytanie swoim skarbom.

Drodzy Rodzice!

Biblioteka szkolna umożliwiła w zeszłym roku zapisywanie dzieci z „O” do grona naszych czytelników. Widzimy, że dzieci w obecnych klasach 1 już bardzo ładnie czytają i jeszcze przed pasowaniem na czytelnika regularnie wypożyczają książki.

Wystarczy przyjść z dzieckiem i je zapisać. Zachęcamy i zapraszamy serdecznie do korzystania z bardzo bogatego księgozbioru dziecięcego. Bo czytać warto!

Magdalena Solecka

Skip to content