Sukces uczennic w „I Międzyszkolnym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej”

Dnia 25 listopada 2022 roku uczennice naszej szkoły wzięły udział w finale „I Międzyszkolnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa Nr 1 w Mosinie. Przeprowadzenia pierwszej edycji konkursu podjęła się nauczycielka muzyki w/w szkoły, p. Beata Lenartowska-Nieckarz, pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia. Młodzi wokaliści ze szkół w: Mosinie , Daszewic, Krosinka, Krosna , Rogalina i Rogalinka mieli możność wyrazić swój patriotyzm poprzez śpiew. Każdy uczestnik miał za obowiązek zaprezentowanie a capella, jedną z trzech pieśni, które w odradzającej sie Polsce pretendowały do miana naszego hymnu, oraz dowolną pieśń lub piosenkę o charakterze patriotycznym. Powołane jury powołane przez organizatora wyłoniło laureatów, którzy najlepiej sprostali temu zadaniu. Wielką radością jest fakt, że w gronie laureatów znalazły się uczennice naszej szkoły, które przepięknie wykonały regulaminowy program i zajęły następujace miejsca: w kategorii solistka kl. 7-8, Martyna Kilian I- miejsce, w kategorii solistka kl. 3-4, Zuzanna Łagoda III – miejsce, w kategorii zespół, duet: Alicja Michalak i Laura Szulakiewicz, I-miejsce, wyróżniony został duet – Justyna Lossy i Lena Czeszyńska. Uczennicom składamy gratulacje, życząc dalszych sukcesów.

FOTORELACJA

Paweł Szukalski

Skip to content