Sprawozdanie z VII rajdu rowerowego dnia 22 kwietnia 2017 roku

Od rana, niesprzyjające warunki pogodowe, od czasu do czasu zza chmur wygląda słoneczko. Jedziemy, czy nie jedziemy, niejeden zadaje sobie to pytanie, siedząc w domowym zaciszu. Czterech odważnych uczestników, odpowiedziało pozytywnie i stanęło na starcie, nie odstraszyło Ich pochmurne niebo, niska temperatura i bardzo silny wiatr. Wraz z opiekunami ruszyli na trasę, która prowadziła przez Drużynę, Pecną do Grzybna. W Grzybnie wstąpiliśmy do parku, na terenie którego stoi zabytkowy pałac. Pałac w Grzybnie jest niewątpliwie największą atrakcją wsi. Dwór zbudowany w latach 1899-1905 dla rodziny Günter otoczony Parkiem Krajobrazowym o pow.  2,88 ha założony w I poł. XIX w., z wiązami i sosnami wejmutkami. W dolinie kanału stawy rybne. W pałacu obecnie mieści się Zespół Szkół Rolniczych.

Po zwiedzeniu i krótkim odpoczynku ruszyliśmy w drogę powrotną. Drogą wśród wierzb, dotarliśmy do lasu,następnie duktem leśnym  do Nowinek.  Drogą wzdłuż linii brzegowej lasu dojeżdżamy do Nowego Krosna, skąd już bardzo blisko do mety. 23 kilometrowy VII rajd zaliczyli: Weronika Rossa, Hubert Owsianny, Kuba Ławecki, Patryk Wyzuj.

FOTORELACJA                                                                                      Danuta Białas

Skip to content