Sprawozdanie z III rajdu rowerowego dnia 1 października 2016 roku

W pochmurna, ale ciepłą sobotę wyruszyliśmy na trzeci, w tym roku szkolnym, rajd rowerowy. W rajdzie wzięli udział: Patryk Wyzuj, Paulina Walczak, Hubert Owsianny,  Gabrysia Skuła, Adam Wieczorek, Hanna Nowicka, Maja Obidzińska, Martyna Skuła, Kuba Ławecki, Filip Paczyński, Julia Tabaka, Martyna Krug, Agata Ślachciak, Julia Wierzbińska, Kinga Gierszewska, Marlena Dziasek.

Trasa rajdu prowadziła do Wielkopolskiego Parku Narodowego przez Krosno, Krosinko.  W Krosinku ul. Stęszewską wjechaliśmy do parku. Po kilkuset metrach skręciliśmy w lewo, obierając kierunek na Górkę. Tu pożegnaliśmy Adasia, który z ojcem wrócił do domu samochodem. Po krótkim odpoczynku, w miejscu znanym z poprzednich wędrówek, ruszyliśmy dalej aleją kasztanową do Łodzi. Od tego miejsca jechaliśmy czarnym szlakiem turystycznym wzdłuż j. Łódzko-Dymaczewskiego. Minęliśmy obszar ochrony ścisłej „Czapliniec” i wjechaliśmy na ścieżkę, która do łatwych nie należała. Towarzyszyły nam liczne zjazdy i podjazdy, niektórzy musieli na podjazdach prowadzić swoje „rumaki”. Po dotarciu do Dymaczewa Starego, przez Krosinko wróciliśmy do Mosiny. Trasa wynosiła ok. 25 kilometrów.

Danuta Białas

Skip to content