Spotkanie z absolwentką, czyli o tym dlaczego warto uczyć się języków obcych.

W tak piękny i wyjątkowy dzień jakim są Walentynki w naszej szkole nie zabrakło atrakcji. Na trzeciej lekcji, klasy Ia, Ic, IIa, IIb oraz IIc wraz z nauczycielami spotkały się w stołówce. Pani Basia Bech, absolwentka naszej szkoły, czekała na nas z uśmiechem na twarzy, mikrofonem i włączoną prezentacją na rzutniku. Okazało się, że spotkanie z koleżanką, która kilka lat temu ukończyła nasze gimnazjum, miało na celu zmotywowanie nas do odważnego planowania swojej przyszłej drogi życiowej i zachęcenie do studiowania na zagranicznych uczelniach. Nasza starsza koleżanka studiuje architekturę na Brandenburskim Uniwersytecie Technicznym w Cottbus w Niemczech. Podczas rozmowy z Basią mieliśmy możliwość oglądnąć na zdjęciach BTU, poznać ofertę uczelni. Basia opowiedziała nam także o możliwościach, jakie dają zagraniczne studia, pokazała, że nie tylko wiedza jest istotna, ale studiowanie poza granicami kraju razem z wieloma młodymi ludźmi pochodzącymi z różnych stron świata pozwala na poznanie różnorodnych kultur, konfrontację i wymianę doświadczeń, zawieranie międzynarodowych przyjaźni i zwiedzanie świata. Stwierdziliśmy, że marzenia o takim sposobie nauki są w zasięgu naszych możliwości, trzeba tylko poważnie traktować naukę języków obcych. Koleżanka przedstawiła nam również ciekawe i proste metody nauki języków, z których na pewno wielu z nas skorzysta. Wspólnie dyskutowaliśmy o plusach nauki języków obcych, do czego się nam w przyszłości przydadzą, dlaczego warto poświęcić na nie czas. Stosowaliśmy także mnemotechniki w praktyce! Pani Basia, opowiadając z niezwykła pasją o swojej uczelni oraz jej atutach wielu z nas zmotywowała do działania! Spotkanie niesamowicie mi się spodobało i uważam, że w szkole warto organizować takich więcej, zwłaszcza że już teraz powinniśmy myśleć o dalszej drodze nauki, która pozwoli nam spełniać indywidualne marzenia.

FOTORELACJA

Zosia Zielińska, klasa 2b

Skip to content