Samorząd działa!

Drodzy Uczniowie! Wszyscy tworzycie Samorząd Uczniowski, więc jego działanie trwa. Na razie dwukrotnie spotkali się przedstawiciele klas, by przede wszystkim porozmawiać o wyborach do Zarządu Samorządu Uczniowskiego i pierwszej planowanej przez uczniów imprezie z okazji Święta Edukacji Narodowej oraz przekazać w klasach uzyskane informacje.

Wielu z Was – co bardzo mnie cieszy! – zdecydowało się na kandydowanie w wyborach do Zarządu SU i dostarczyło już listy poparcia. Przyda nam się jednak więcej kandydatów – Zarząd tworzy 19 uczniów. Można się jeszcze zgłosić do mnie do 15.09. lub w przyszłym tygodniu do Pani Beaty Kaczej po listę i zebrać podpisy, by móc startować w wyborach. Ostateczny termin oddania listy poparcia to 25 września. Po oddaniu listy poparcia warto przygotować plakat wyborczy. Plakaty wyborcze wywieszamy na korytarzu drugiego piętra – jeśli macie wątpliwości, jak taki plakat przygotować, poproście o radę Panią Ewę Buksalewicz-Moskal lub swojego wychowawcę.

Została powołana Uczniowska Komisja Wyborcza w składzie: Hanna Kowalińska z kl. 6 B, Joanna Waszkowiak z kl. 7 B i Michał Zaporowski z kl. 7 C. Komisja zadba o prawidłowe przygotowanie i przebieg wyborów, które odbędą się w czwartek 5 października.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Anna Ciesielska