„Romeo i Julia” – (nie)tradycyjnie

18 maja klasy 1A, 1B, 1C i 2D pojechały na spektakl „Romeo i Julia” w wykonaniu krakowskiego Teatru Współczesnego, gościnnie goszczącego w Poznaniu w Multikinie 51.

Adaptacja słynnej tragedii Szekspira przypominała w niewielkim stopniu utwór napisany przez angielskiego twórcę. Po prologu, po którym można było się spodziewać, że reżyser chciał wiernie przedstawić na deskach teatru szekspirowski utwór , spektakl przybrał nieoczekiwany obrót. Ze sceny powiało humorem, głównie dzięki wyjątkowo młodej i żywiołowo zagranej roli Marty – opiekunki Julii. Śmialiśmy się do łez z dialogów między tytułową bohaterką a jej piastunką. Naszą radość wzbudził także wygląd Romea i jego teścia, którzy byli do siebie nad wyraz podobni! Zadziwiło nas bardzo wrogie zachowanie pana Kapuleti w stosunku do córki.
Ta adaptacja „Romeo i Julii” jednym się podoba, innym nie. Sporo w niej odstępstw od oryginału. O wszystkich trudno opowiedzieć- to przedstawienie po prostu trzeba zobaczyć!

Wróciliśmy do domów bardzo zadowoleni, licząc na obejrzenie następnego przedstawienia wystawianego przez Teatr Współczesny z Krakowa.

Błażej Garus IId

Skip to content