Recenzja serii książek pt. „Strażnicy zamku Penhallow” autorka – Holly Webb.

Zachęcam Was do przeczytania serii książek „Strażnicy zamku Penhallow”.  Książki opisują przygody dziewczynki o imieniu Pola, która zamieszkała w zamku.
Pewnego dnia podeszła do posągu psa, stojącego przed zamkiem. Dziewczynka oniemiała ze zdumienia, kiedy posąg do niej przemówił. Jak się później okazało Pola wybudziła ze snu wiele psów w tym Rexa, Magnusa i inne psy, z którymi razem odkrywali tajemnice zamku.
Seria złożona jest z czterech części:
– „Księżycowy posąg” – opowiada o wybudzeniu Rexa i poznawaniu tajemnic zamku,
– „Zaginiony skarb” – wybudzony zostaje kolejny pies Li-Mei i opowiada o przemytnikach i upiorach,
– „Ukryte schody” – w tej części wybudzony zostaje Skip, który nie szuka towarzystwa. Polę odwiedza Lucy, koleżanka ze szkoły. Pola oprowadza ją po zamku, a dziewczynce bardzo spodobała się figurka Skipa,
Drzewo sekretów” – ta część opisuje tęsknotę małego teriera Łaty za swoimi właścicielami.
Seria jest interesująca i sprawiła mi dużo przyjemności podczas czytania. Opisuje wiele przygód, które Pola przeżyła wraz z wybudzonymi pieskami. Polecam każdemu czytelnikowi, który jest choć po części wielbicielem psów.

                                                                                                       Zuzanna Tomowiak

                                                                                   Klasa IVc

Skip to content