Recenzja serii książek pt: „Dziennik Cwaniaczka”

Ta opowieść, moim zdaniem, jest przeznaczona dla czytelników od 8 do nawet 14 lat. Napisał ją Jeff Kinney. Seria książek opowiada o przygodach, przemyśleniach i przeżyciach nastoletniego chłopca o imieniu Gregory. Główny bohater żyje w rodzinie, której szczerze mówiąc nie znosi, są to Mama, Tata, młodszy brat Manny oraz starszy brat Rodrick. Gregory ma również najlepszego przyjaciela Rolweya. Jak sam tytuł wskazuje, książki napisane są
w formie dziennika, a dodatkowo pomysłowo ilustrowane.Mimo niezbyt poważnej szaty wydawniczej porusza całkiem poważne tematy, na które warto spojrzeć z dystansu, a nawet trochę je obśmiać.

Książki są znane na całym świecie i chyba każdy, kto je czytał stwierdzi, że nie można się od nich oderwać i trudno przy nich nie chichotać (sam czytam kolejne jej części). Polecam!

 

Zjadacz Książek Mateusz

 

 

Skip to content