Recenzja książki „Magiczne Drzewo – Czerwone Krzesło ” autor Andrzej Maleszka

Przedstawiam recenzję pierwszej części z cyklu książek autorstwa Andrzeja Maleszki pt.: „Magiczne Drzewo – Czerwone Krzesło ”.

               W tej książce poznajemy wszystkich bohaterów, którzy biorą udział w przygodach opisanych w dalszych tomach serii. Akcja dzieje się we współczesnych czasach. Troje dzieci, rodzice, ciotka oraz czerwone krzesło, które zmienia ich życie. Krzesło posiada w sobie cząstkę magicznej mocy, którą zyskało z drzewa, z którego zostało wykonane.

Niesamowite przygody, czasem nawet niebezpieczne, dużo humoru i magia bardzo mnie wciągnęły w tą lekturę. Jest napisana w taki sposób, że czyta się ją z przyjemnością. Wyobrażałem sobie, że sam posiadam magiczną moc i wyczarowuję niezwykłe przedmioty, których w rzeczywistości nie można mieć albo zamieniam niektóre osoby w inne postaci.

Opowieść zawiera też elementy fantastyczne na przykład, gdy dzieci przypadkowo zamieniły swoją ciocię w siedmiolatkę. Pod koniec książki rodzeństwo, żeby odczarować rodziców muszą dostać się na statek, za pomocą magii wyczarowują most i w ten sposób im się to udaje.

Książka bawiła mnie, ale też była pouczająca. Polecam ją moim kolegom i koleżankom.

Zachęcam również do przeczytania następnych części takich jak: „ Olbrzym”, „Pojedynek”, „ Gra” i „Tajemnica mostu”.

                                                                                                                                     Szymon Ciszek

                                                                                                                                     Klasa IVB

Skip to content