Projekt edukacyjny- Wymiana pocztówkowa „Pocztówkowa mapa Polski”

W roku szkolnym 2020/2021 dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej biorą udział w  wymianie pocztówkowej pomiędzy szkołami z całej Polski, której celem jest zapoznanie dzieci z różnymi regionami Polski, nawiązanie kontaktu z dziećmi z innych placówek oraz promowanie naszego regionu.

Do szkół z różnych województw wysyłamy kartki pocztowe, które zawierają krótką notatkę o naszej szkole oraz  pozdrowienia. Wspólnie z uczniami stwarzamy mapę, na której umieściliśmy otrzymane pocztówki.

Z dnia na dzień kartki do nas docierają. Wymiana pocztówkowa stała się doskonałą formą do przybliżenia zawodu listonosza oraz przypomnieniu z jakiej okazji wysyła się pocztówki oraz listy. Wzięcie udziału w akcji związanej z wymianą pocztówek z pozdrowieniami od dzieci z różnych szkół w Polsce to rewelacyjna zabawa dla najmłodszych.

Otrzymaliśmy już kartki z takich zakątków naszego kraju jak: Sopot, Drawsko Pomorskie, Jarocin, Rypin, Pruszków, Bochnia, Kielce, Przecław, Warszawa, Legionowo, Mysidło, Dobiegniew.

Świetlica szkolna

Koordynator projektu Paulina Mrug

 

Skip to content