Pomagamy naszej adopcyjnej szkole w RCA

W ramach współpracy z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio ogłaszam zbiórkę dla szkoły w Afryce, którą zaadoptowała nasza szkoła dwa lata temu. Czas akcji od 07.12.2020 r. – 22.12.2020 r.

Miejsce zbiórki: przy wejściu do szkoły od strony boiska będą umieszczone podpisane pojemniki. Proszę o opisanie przekazanych darów danymi ucznia (imię, nazwisko, klasa).

Uczestniczymy w akcjach:

Kup Pan szczotkę–  zbieramy pasty i szczotki do zębów.

Opatrunek na ratunek – zbieramy wszystkie materiały opatrunkowe – nowe, nieużywane i z długim terminem ważności (minimum 0,5 roku). Bardzo potrzebne są maści ichtiolowe, proszek Dermatol, strzykawki (najbardziej pożądane pojemności to 2, 5 i 10 ml), gazy jałowe i niejałowe o rozmiarach ½ m2 i 1 m2, kompresy jałowe (wszystkie rozmiary), kompresy niejałowe pakowane po 100 szt. różne wielkości, plastry na rolkach, rękawice jednorazowe i chirurgiczne różne rozmiary.

Podaj mydło – zbieramy mydło w kostkach.

Ołówek– zbieramy ołówki dla dzieci ze szkoły.

Zachęcam do udziału w ww. akcjach.

Koordynator współpracy z Redemptoris Missio

Beata Buchwald

Skip to content