„Pasowanie na Czytelnika”

„Pasowanie na Czytelnika” to uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Odtąd nasi najmłodsi uczniowie będą mogli samodzielnie korzystać z jej zbiorów. Wcześniej dzieci uczestniczyły w lekcjach bibliotecznych, podczas których poznały regulamin biblioteki szkolnej, zasady poszanowania książki i zachowania się w bibliotece.

W dniu 5 lutego 2018 r. odbyło się uroczyste „Pasowanie na Czytelnika” klasy pierwszych. Odświętnie ubrani uczniowie zostali wprowadzeni w zaczarowany świat bajek i baśni przedstawieniem pt. „Witajcie w krainie baśni”. Wystąpili w nim uczniowie klasy VII c, przygotowani przez panią Ewelinę Postaremczak. Po obejrzeniu spektaklu dzieci odpowiadały na pytania związane z biblioteką i czytelnictwem, zadawane im przez wróżkę i krasnala. Z łatwością odgadywały też zagadki Duszków Książkouszków, dotyczące najbardziej popularnych książek dla dzieci. Po złożeniu uroczystej przysięgi, każdy pierwszoklasista został pasowany na czytelnika. Na pamiątkę dzieci otrzymały zakładki do książki, własnoręcznie wykonane przez bibliotekarki. Mamy nadzieję, że dzieci polubią książki i będą często odwiedzać naszą bibliotekę.

 

Barbara Siwczak

 

Skip to content