Obrady Młodzieżowego Sejmu Rzeczpospolitej Mosińskiej

20 lutego bieżącego roku odbyły się kolejne robocze obrady Młodzieżowego Sejmu Rzeczpospolitej Mosińskiej. Na obrady został zaproszony p. Roman Kolankiewicz – radny Mosiny oraz sołtys Mieczewa, z którym posłowie mogli porozmawiać i zadać pytania. W trakcie następnej części obrad zostały przedstawione pomysły dotyczące Mosiny oraz lepszego zorganizowania życia młodzieży. Przedstawiono postulaty m. in na temat:

~ przeniesienia przejścia dla pieszych usytuowanego koło szkoły w Krośnie,

~ postawienie większej ilości ławek w miejscach publicznych w celu zorganizowania miejsc spotkań dla młodzieży.

~ smogu w Gminie Mosina,

~ konkursu fotograficznego,

~ ułatwienia dostania się na Pożegowo,

~ utwardzenia niektórych dróg, z którymi występują różne komplikacje,

~ braku koszy na śmieci.

Na obradach oficjalnych posłowie będą głosować za przyjęciem postulatów.

 

Karolina Walkowiak kl 3A gimnazjum

Skip to content