Obchody Dnia Niepodległości

Dnia 10 listopada w naszej szkole, na drugiej godzinie lekcyjnej, część klas, w tym klasa VII b, udała się na Plac 20 Października. Dla upamiętnienia tragicznie rozstrzelanych w tym miejscu mieszkańców naszej Gminy, pod tablicą z ich imionami i nazwiskami zapaliliśmy znicze. Wykorzystując przepiękny jesienny, jakże słoneczny dzień,   uczniowie  z innych klas  udali się   upamiętnić ofiary nazizmu na lokalny cmentarz i pod  pomnik ulokowany na mosińskim rynku. Tam również zapłonęły znicze  świadczące o wciąż żywej pamięci o osobach, które oddały życie za naszą Ojczyznę i za nas.

Trzecia godzina lekcyjna była w naszej klasie poświęcona quizowi o polskich Noblistach. Na czwartej lekcji o godzinie 11:11 Pani Dyrektor wygłosiła patriotyczny komunikat przez szkolny radiowęzeł, który zakończyła wezwaniem: ,,do hymnu”. W odpowiedzi nasza szkolna rodzina, stojąc na baczność, w odświętnych strojach, uroczyście odśpiewała cztery zwrotki hymnu.
W ten sposób oddaliśmy hołd wszystkim, którzy walczyli i polegli za nasz kraj, byśmy dziś mogli żyć w wolnej ojczyźnie.

Jagoda Wolarczak kl. VII b

redakcja „Dwójeczki”

Skip to content