Nowy rok szkolny 2018/2019 właśnie się rozpoczął

1 września wychownkowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie wzięli udział w uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2018/2019. Starsi spośród uczniów powitali nowy rok szkolny o godzinie 8.15.

Po odśpiewaniu przez zebranych hymnu narodowego głos zabrała Pani Dyrektor, Alicja Trybus, która życzyła uczniom satysfakcjonującego i obfitującego w sukcesy czasu nauki, zachęcając ich do wytrwałej pracy i rozwijania twórczych pasji.
Pani Dyrektor nie ukrywała, że obecny rok będzie szczególnie trudny dla uczniów klas ósmych SP i oddziałów trzecich Gimnazjum, którzy już za dziesięć miesięcy zakończą naukę w naszej szkole. Moment ten poprzedzi egzamin. Jego pomyślne zdanie może stać się przepustką do wymarzonej szkoły.

Głos zabrał także nasz gość, Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Sportu, Pani Anna Balcerek-Kałek, która zauważyła, że szkoła to cudowne miejsce, w którym nie tylko zdobywa się wiedzę, ale także zawiera przyjaźnie, które przetrwać mogą całe lata.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy VII b pod kierunkiem Pani Beaty Małeckiej-Rzeźnikowskiej. Marysia Krajewicz i Kinga Polit, które prowadziły uroczystość, przypomniały o tym, że w 1939 roku uczniowie nie poszli do szkoły, gdyż pierwszego września wybuchła jedna z najstraszliwszych wojen. Pamięć o jej ofiarach uczciliśmy minutą ciszy.

Do szkoły po wakacyjnej przerwie przybyli pod opieką rodziców także najmłodsi uczniowie, których ciepło powitali Pani Dyrektor Alicja Trybus oraz Ksiądz Proboszcz, Adam Prozorowski.
Uczniowie klas pierwszych  wzięli udział w uroczystym ślubowaniu i pasowaniu, zyskując w ten sposób pełnię uczniowskich praw. Odbył się także pokaz taekwondo, a uczniowie klas II a,b,c wystąpili w przedstawieniu: „Smerfy idą do szkoły”. Nad całością przedsięwzięcia czuwały Panie: Renata Nurkowska, Estera Lipiak oraz Iwona Hertig.
Rok szkolny 2018/2019 właśnie się rozpoczął.

Wiesława Szubarga

Skip to content