Nasze wrażenia z wycieczki

30 listopada 2023r. klasy VI c i V a wybrały się na wycieczkę do Poznania. Uczniom towarzyszyły panie nauczycielki: Beata Małecka – Rzeźnikowska, Katarzyna Mroczek i Mariola Dominiczak. Wycieczka odbyła się zamiast czwartkowych lekcji w szkole. W programie wycieczki było zwiedzanie wystawy obrazów Vincenta van Gogha i lekcja o charakteryzacji w Teatrze Wielkim w Poznaniu.

Najpierw poszliśmy na Targi Poznańskie, aby obejrzeć wystawę obrazów Vincenta van Gogha. Po przyjściu każdy z uczniów zostawił kurtkę w szatni. Następnie pani siedząca przy wejściu objaśniła nam zasady panujące na wystawie – powiedziała m.in., że nie wolno jeść i pić. Potem nasza wychowawczyni rozdała nam karty pracy dotyczące obrazów. Wszystkie dzieci rozeszły się wtedy po pierwszej sali. Kiedy większość uczniów zrobiła już część zadań, przeszliśmy do drugiej sali, w której oglądaliśmy multisensoryczny pokaz niektórych obrazów malarza. Leżąc na pufach, słuchaliśmy także fragmentów listów pisanych przez artystę do brata, Theo. Po wystawie wróciliśmy do holu, gdzie każdy miał możliwość zakupu pamiątek. Następnie wszyscy się ubraliśmy i poszliśmy do autokaru – pojechaliśmy w miejsce kolejnej lekcji, czyli do Teatru Wielkiego. Pani Julia, która prowadziła lekcję, wiele opowiadała o teatralnej charakteryzacji. W międzyczasie pan Dariusz przygotowywał dla nas pokazową charakteryzację na pani Dominice. Oglądaliśmy i słuchaliśmy o historii teatru, a niektórzy uczniowie przymierzali stroje. Po lekcji wróciliśmy do autokaru i pojechaliśmy do Mosiny. Na tym skończyła  nasza wycieczka.

Moim zdaniem był to udany wyjazd. Dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy, których, myślę, że długo nie zapomnimy.

Zuzanna Maciejewska kl. VI c

——————————————————————————————————————

30 listopada 2023 r. odbyła się cudowna wycieczka. O godzinie 8:45 klasy 6c i 5a zebrały się w wyznaczonym punkcie zbiórki – przyjechał po nas autobus i ruszyliśmy do Poznania. Wycieczka odbyła się w godzinach lekcyjnych.

Najpierw obejrzeliśmy niesamowitą wystawę dzieł Vincenta van Gogha na Targach Poznańskich. Znajdowały się na niej kopie różnych prac, np. „Taras kawiarni w nocy” lub „Jedzący kartofle”. Znalazło się też  drzewo genealogiczne artysty. Na całej wystawie było 11 prac przedstawiających słoneczniki. Znalazły się też ”Irysy”. W następnej sali obejrzeliśmy multimedialny pokaz prac van Gogha.

Drugim punktem wycieczki był Teatr  Wielki. Udaliśmy się tam na ciekawą lekcję o charakteryzacji. Zajęcia były prowadzone przez uprzejmą i miłą panią Julię. W czasie gdy dowiadywaliśmy się nowych, ciekawych rzeczy o teatrze z boku malowana (charakteryzowana) była kobieta. Możliwość zobaczenia tego zapewnił nam doświadczony charakteryzator, pan Darek.

Na lekcji mowa była o perukach tworzonych do spektaklu – żeby stworzyć jedną perkę trzeba pracować przez miesiąc. Jest to bardzo męcząca dla oczu praca. Osoby, które się zgłosiły, mogły założyć maski/głowy tancerzy i śpiewaków. Pod koniec zajęć makijaż wykonywany przez charakteryzatora został ukończony i pokazany wszystkim. Był on bardzo ciekawy – dodatkami można było wiele zmienić. Osoba mogła stać się starym królem, a za chwilę starszą babcią.

Wycieczka była bardzo udana. Polecam wystawę multisensoryczną obrazów Vincenta van Gogha i  lekcję w Teatrze Wielkim – na zajęciach można się wiele dowiedzieć.

Lena Radowicz VI c

——————————————————————————————————————

W czwartek, 30 listopada 2023r. byliśmy cała  na wycieczce. Odbyła się ona zamiast lekcji w szkole.

Najpierw byliśmy  na wystawie multimedialnej prac Vincenta van Gogha zorganizowanej na Targach Poznańskich. W pierwszej sali znajdowały kopie obrazów oraz informacje o malarzu. Zapamiętałam niektóre dzieła, m.in. „Wazon z piętnastoma słonecznikami” . W drugiej sali wyświetlane  były obrazy malarza oraz czytane niektóre jego listy do brata, Theo.

Później  pojechaliśmy do Teatru Wielkiego na lekcję o charakteryzacji. Na miejscu mogliśmy obserwować, jak pan Darek (pracownik teatru) charakteryzował panią Dominikę. W efekcie końcowym młoda modelka zmieniła się w umierającego króla.

Uważam, że wycieczka była ciekawa i warto wybrać się zarówno na wystawę jak i do teatru.

Ola Barecka VI c