Nagrodzone umiejętności statystyczne naszych uczniów

10 lutego ogłoszona została lista laureatów Międzynarodowego Konkursu Umiejętności Statystycznych w trzech kategoriach: uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych, licealiści i studenci. O pracy uczniów naszej szkoły pisałam we wcześniejszym  artykule  https://sp2mosina.edu.pl/samodzielnosc-w-statystyce/  zamieszczonym na stronie szkoły.

Wśród prac nadesłanych z całej Polski przez uczniów klas VII i VIII, wyłoniono zwycięzców i laureatów do X miejsca. Praca oceniona najwyżej weźmie udział w rywalizacji międzynarodowej. Krajowe jury konkursu złożone z pracowników naukowych uczelni wyższych w Białymstoku, doceniło efekty pracy zespołu uczniów klasy 8e:

Jakuba Wilczaka,

Yulii Zakharuk,

Mikołaja Strzelczyka,

Przygotowanie w aplikacji Microsoft Forms ankiety „Czy jesteśmy samodzielni?”, zebranie wyników od respondentów i opracowanie ich w języku polskim i angielskim w programie graficznym Canva, przyniosło uczniom V miejsce w kraju. Efekty ich pracy w formie plakatów można  obejrzeć na tablicy przy sali 103.

Uczniom gratulujemy i czekamy na przyszłoroczną edycję konkursu, jednocześnie zachęcając kolejne zespoły do wzięcia udziału w tym ciekawym konkursie.

 

Marzena Kasprzak- opiekun zespołu uczniowskiego

Skip to content