Mosina gra z Orkiestrą Owsiaka

Dziesiątki koncertów, tysiące aukcji, 120 tys. wolontariuszy w całej Polsce- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała 14 stycznia  26. Finał. W tym roku WOŚP gra dla noworodków. Z datków kupi sprzęt dla szpitalnych oddziałów neonatologicznych. W gminie Mosina kwestowało 160 wolontariuszy. Wśród tak licznej grupy wolontariuszy nie zabrakło również przedstawicieli Szkoły Podstawowej nr 2. Wczesnym rankiem do Mosińskiego Ośrodka Kultury przybyło 45 uczniów naszej szkoły, by pobrać identyfikator, puszkę i okolicznościowe gadżety. Razem z nimi przyszło 6 uczniów, którzy otrzymali identyfikatory wewnętrzne i razem z koleżankami i kolegami wyruszyli na podbój Mosiny. Wolontariusze byli wszędzie. Uśmiechnięci, gotowi do działania. Ze względu na lekki przymrozek i ostry wiatr rzadko można było, na ulicach spotkać spacerowiczów. Najpewniejsze miejsca, to tereny przykościelne oraz supermarkety. Byli również tacy, którzy udali się do Poznania, licząc na lepsze datki. Po paru godzinach kwestowania wrócili do Sztabu Orkiestry, by zdać puszki i dokonać rozliczenia zebranych środków. W Sztabie czekały na wolontariuszy napoje oraz pyszna grochówka. W Mosińskim Ośrodku Kultury odbywały się występy zespołów muzycznych i tanecznych, jednym z nich był zespół taneczny Angel Dance, Calineczki, do którego należą uczennice dwójki. Występom towarzyszyła licytacja rzeczy przekazanych przez Jurka Owsiaka, mosińskie firmy oraz indywidualnych mieszkańców naszej gminy. Zebrana kwota podczas licytacji to: 8600 złotych. Gmina Mosina zebrała łącznie 91397,79 zł. W imieniu Sztabu WOŚP w Mosinie dziękuję wolontariuszom oraz wszystkim ludziom dobrej woli, którzy z dużą empatią, uśmiechem i radością zagrali w 26.Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Danuta Białas

Skip to content