Mikołajki

Kto powiedział, że w szkole musi być nudno? Samorząd Gimnazjum postanowił porzucić to założenie i zrobić ciekawą niespodziankę dla uczniów młodszych klas. Razem z opiekunką Panią Martą Tomczyk, 6 grudnia  przebraliśmy się za fantastyczne postacie, kojarzone ze Świętami Bożego Narodzenia. W tych niesamowitych przebraniach poszliśmy do niektórych klas 0-3 rozdając drobne podarki od samego Świętego Mikołaja. Prezentami były  babeczki, ciastka, faworki i inne domowe wypieki. Żeby dzieci mogły je dostać musiały zaśpiewać jakieś piosenki dla Orszaku Świętego Mikołaja. We wszystkich klasach dzieci zaskakiwały różnorodnością i sposobem wykonania piosenek. Niestety samorządowi nie udało się dotrzeć do wszystkich klas, ponieważ akcja trwała tylko na przerwach. Na drugiej długiej przerwie  samorząd rozdał resztę wypieków uczniom spotkanym ma korytarzu. Wydarzenie zostało odebrane bardzo pozytywnie, Pani Dyrektor Alicja Trybus oraz Panie Vice-Dyrektor Grażyna Koralewska oraz Alicja Witucka-Piskorska pogratulowały nam pomysłu. W końcu widok Mikołaja, Pani Mikołajowej, Elfa, Aniołka, Pomocników Mikołaja i Stich’a nie jest raczej codziennością!

Julia Kordy klasa  IC