Maluchy programują

14 lutego odbyła się w kl. IIc SP kolejna lekcja z programowania. W ubiegłym roku szkolnym uczniowie kl. I – III brali udział w projekcie „ KoderJunior – Szkoła Mistrzów Programowania”.  Zajęcia wdrażały elementy programowania w formie zabawy. Zadaniem tych zajęć było wspieranie procesów poznawczych, dzięki  którym uczniowie rozwijali logiczne myślenie, dostrzeganie zależności przyczynowo – skutkowych czy poszukiwanie nietypowych rozwiązań problemów. Dziś wykorzystując zdobyte umiejętności kl. II c wybrała się w „Podróż po Polsce”.  Dzieci pomagały Scottiemu znaleźć zagubione części z rozbitego na naszej planecie statku kosmicznego. Programowały na tabletach zadania dla ufoludka i zabrały go w podróż po Polsce. Podsumowując wiadomości o naszym kraju, stworzyły w grupach gry planszowe. Programowanie i zabawa, tym co same stworzyły i w jaki sposób wykorzystały swoją wiedzę, przyniosły im wielką frajdę i satysfakcję.

wych. Iwona Hertig