Maja Kilian pierwsza w powiecie

4. listopada w Kórniku odbył się XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Wpisani w historię”. Organizatorem konkursu była Komenda Harcerstwa Polskiego im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku. W Roku Sienkiewiczowskim tematem rywalizacji recytatorskiej była proza wielkiego Noblisty. Zespół Szkół reprezentowali: Maja Kilian (kl. VI a), Jędrzej Kasprzyk (VI b), Zosia Czaplicka (kl. 2c Gim) oraz Natalia Szajek (kl.1a Gim.).
Jury najbardziej zachwyciła recytacja Mai Kilian, która zaprezentowała fragment „Pana Wołodyjowskiego”. Dziewczynka uzyskała I miejsce, pokonując ponad 30 innych recytatorów ze szkół powiatu poznańskiego. Warto podkreślić, że to kolejny sukces Mai w tym konkursie: w roku szkolnym 2014/2015 uczennica uzyskała wyróżnienie, a w minionym roku także była niepokonana i zajęła I miejsce.
Laureatka uczestniczyła 11 listopada w uroczystym Koncercie Finałowym, podczas którego wręczono jej dyplom. Wtedy także Maja zaprezentowała się przed zgromadzoną publicznością. Podczas gali finałowej uczennicy towarzyszyli rodzice.
Mai oraz wszystkim naszym miłośnikom literatury serdecznie gratuluję zaangażowania i pięknego reprezentowania naszej szkoły w konkursie.

Mariola Dominiczak

wpis2

wpis

Skip to content