Ludzie z pasją

Program spotkań „Ludzi z pasją” prowadzony jest już w naszej szkole czwarty rok. Uczestniczyli w nich ludzie o różnych profesjach, którzy mają swoje pasje. Gościliśmy plastyków, fotografów, śpiewaków, pianistów, scenografów, pisarzy, genealogów, podróżników… W tym roku pokazujemy ludzi, którzy są blisko nas i mimo różnych obowiązków znajdują czas, by realizować swoje zainteresowania i dzielić się nimi z naszymi uczniami. 28. 02.2017 r. naszym gościem była p. Marzena Kasprzak, która na co dzień uczy matematyki. Tego dnia pokazała uczniom kl. IIIc, Va, i IIb z gimnazjum, jak tworzy swoje dzieła. Jej pasją są robótki ręczne – kartki pop-up, kirigami, origami, modelina, to nazwy technik i materiałów pozwalających tworzyć czasami bardzo skomplikowane cudeńka, które mogliśmy oglądać na wystawie.

Te przepiękne prace wymagają nie tylko dużej sprawności manualnej, ale ogromnej cierpliwości i spokoju. Czasami zajmują kilkanaście godzin pracy, a czasami tworzone są nawet przez kilka dni. Pani Marzena bardzo lubi też fotografować piękno przyrody. Dużą frajdę sprawia jej – jak wyznała dzieciom, tworzenie i montaż prezentacji multimedialnych i filmów. Jeden z nich mogliśmy obejrzeć. P. Marzena stara się pokazywać uczniom, że warto mieć i realizować swoje pasje. Przygotowuje wspólnie ze swymi uczniami ozdoby świąteczne, podpowiada, jak własnoręcznie zrobić prezenty. Ciągle poszukuje nowych inspiracji. Pomaga jej w tym Internet, który jest skarbnicą pomysłów ludzi z całego świata.

Na koniec spotkania przeprowadziła z uczniami kl IIIc warsztaty plastyczne, na których wykorzystane zostały nowe techniki. Pomysły naszego gościa stały się inspiracją do powstania nowych dzieł naszych uczniów.

Iwona Hertig

marzenka4