Konkurs Pięknego czytania dla klas I – III

25 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Wzięli w nim udział uczniowie wyłonieni w eliminacjach klasowych. Jury wytypowało następujących zwycięzców konkursu:

w klasach pierwszych:

I miejsce zajęła Alicja Osowska z klasy Ic

II miejsce zajęły Lena Daniłowicz z klasy I b i Klaudia Piotrowska z klasy I b

III miejsce zajęła Mahdalena Humeniuk z klasy Ia

w klasach drugich:

I miejsce zajęli Leon Kuliński z klasy II c i Tymoteusz Szymański z klasy II b

II miejsce zajęły Natalia Kubicka z klasy II c i Maria Matuszak z klasy II a

III miejsce zajęła Anna Łukowiak z klasy II a

w klasach trzecich:

I miejsce zajął Franciszek Bober z klasy III b

II miejsce zajęła Julia Krzyżek z klasy III b

III miejsce zajęli Wiktor Trawiński z klasy III a i Greta Sieradzka  z klasy III a.

Do etapu Gminnego Konkursu Pięknego Czytania zakwalifikowały się po dogrywce w klasach drugich dzieci, które zajęły I miejsca. Finał tego konkursu odbył się 27 maja 2024 r. w Mosińskiej Bibliotece Publicznej. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Krośnie, a naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Alicja Osowska z klasy I c, Leon Kuliński z klasy II c oraz Franciszek Bober z klasy III b. W kategorii klas drugich Leon Kuliński zajął I miejsce, a w kategorii klas trzecich Franciszek Bober zajął II miejsce.

Serdecznie gratulujemy wspaniałych umiejętności i zainteresowań czytelniczych wszystkim uczestnikom konkursu zarówno szkolnego, jak i gminnego. Życzymy wielu przyjemności i wzruszeń płynących z czytania książek i zapraszamy do konkursu za rok.

Dorota Gołąb

Iwona Hertig