II edycja Kocham Cię Polsko

Dnia 29 listopada 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale II Gminnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Kocham Cię Polsko”, którego organizatorem była  Szkoła Podstawowa Nr 1 w Mosinie. Przeprowadzenia konkursu podjęła się nauczycielka muzyki w/w szkoły, p. Beata Lenartowska-Nieckarz, pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia. Młodzi wokaliści  ze szkół w: Mosinie – SP1, SP2, Daszewic, Krosinka, Krosna, Czapur,  Rogalina i Rogalinka wyrazili swym śpiewem  piękną lekcję uczenia patriotyzmu swych rówieśników . Każdy uczestnik miał za obowiązek zaprezentowanie a capella, jedną z trzech pieśni, które w odradzającej się Polsce  pretendowały do miana naszego hymnu, oraz dowolną pieśń lub piosenkę o charakterze patriotycznym . Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani, poziom konkursu był bardzo wysoki. Powołane  jury przez organizatora wyłoniło laureatów, którzy najlepiej sprostali temu  zadaniu. Wielką radością jest,  że w gronie laureatów  Konkursu „Kocham Cię Polsko” znalazły się uczennice naszej szkoły, które przepięknie wykonały regulaminowy program. I tak  w kategorii zespół  kl. 7-8- Alicja Michalak i Larysa Szulakiewicz  zajęły  I- miejsce,  w kategorii  solistka kl. 5-6 – Zuzanna Maciejewska zajęła  II – miejscewyróżnienie otrzymała w kategorii solistka kl. 7-8 –Martyna Kilian. W konkursie oprócz wymienionych laureatów naszej szkoły wzięli udział: Nikola Matuszczak i Stefan Van Grondelle.  Uczennicom i uczniowi składamy gratulacje, życząc dalszych muzycznych sukcesów.

GALERIA

                                                                                                               Paweł Szukalski

Skip to content