Gminny Turniej w Szachy i Warcaby

W dniu 11 października b.r., w Zespole Szkół, odbył się Gminny Turniej Warcabowo-Szachowy dla uczniów szkół podstawowych Gminy Mosina. Mecz szachowy rozegrały ze sobą drużyny SP nr 2 oraz SP Czapury. Pojedynki były wyrównane, jednak ostatecznie różnicą 0,5 punkta wygrali nasi reprezentanci w składzie: Mateusz Burdajewicz, Sergiusz Samardakiewicz, Mateusz Grzonkowski oraz Martyna Skuła. Obydwa zespoły zakwalifikowały się do Finału Powiatowego w Kórniku. W warcaby, o tytuł Mistrza Gminy walczyli uczniowie z Pecnej oraz SP nr 2: Karolina Balcerek-Kałek (II m-ce w kat. dz.), Zuza Musielak, Maciej Spychała (I m-ce w kat. chł.) oraz najmłodszy uczestnik Łukasz Bimkiwecz (3 klasa, II m-ce w kat. chł.)
Jakub Szeszuła