„Fotografia z książką”

„Kocham książkę dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat,
że odkrywa we mnie bogactwa, których nie przeczuwałem.”

Jarosław Iwaszkiewicz

Wiele osób spędza swój wolny czas w towarzystwie książki. Można nas znaleźć czytających w przeróżnej scenerii. To chwile pełne emocji albo beztroskiego relaksu. Ulotne i bezcenne minuty, godziny…A może tak zatrzymać je w kadrze? A może z książki uczynić bohatera?

Taki był cel bibliotecznego konkursu fotograficznego „Fotografia z książką”. W piątek 10 maja, na dużej przerwie, w bibliotecznej czytelni konkurs został rozstrzygnięty, a nagrody, oczywiście książki, wręczone. Uczniowie otrzymali również punkty do sprawowania. I miejsce zdobyła praca Kasi Kozak z kl. VI. Na zdjęciu autorka czyta książkę „Szneka z glancem” w wieczornej scenerii poznańskiego Starego Rynku z ratuszem w tle. II miejsce zajął Hubert Kubiak z kl. III gim. Pomysł na zdjęcie opracowany w najdrobniejszych szczegółach – zaczytany autor wśród świerkowych gałązek, na których „przysiadły” książkowe ptaki różnego gatunku. III miejsce należy do trzech uczennic – Marceliny Czeladzkiej i Marty Zaporowskiej z kl. V oraz Zuzanny Idziak z kl. IV. Dziewczyny ukazały na zdjęciach, że czytanie książek dobrze komponuje się z przyrodą – można czytać na trawie, na drzewie albo w ogrodzie. Bo dlaczego by nie!
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do czytelni, aby obejrzeć nagrodzone prace! Może zrodzi się jakiś nowy pomysł na scenerię do lektury, albo na fotografię na przyszłoroczny konkurs…?

Bibliotekarki

 

Skip to content