PROJEKT POLSKO – NIEMIECKI W MIKUSZEWIE

Uczniowie naszej szkoły mają możliwość wzięcia udziału w polsko-niemieckim projekcie realizowanym pod opieką Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży, odbędzie się on w Mikuszewie, niedaleko Wrześni.

Wszystkie informacje poniżej. Ważne jest, by uczniowie, którzy są zainteresowani, zgłoszeni zostali do mnie lub pani Joanny Szajek najpóźniej do czwartku włącznie, prosimy o deklarację drogą elektroniczną.

Projekt “Mosty” to artstyczno-edukacyjny projekt skierowany do polskiej i niemieckiej młodzieży (13-15 lat). Jest on swoistą kontynuacją pracy zrealizowanej przez Fundację w 2018 roku w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Mikuszewie, kiedy to młodzież polska i niemiecka pracowała wspólnie nad tematem “Ponad granicami”. Efektem procesu artystyczno-edukacyjnego był spektakl grany w pałacu i w parku pałacowym, na który zaproszona została lokalna publiczność. Podczas tegorocznej pracy będziemy wspólnie z młodzieżą pogłębiać temat granic i komunikacji, wzajemnych relacji i wiedzy o historii i kulturze swoich krajów.

Rok 2019 to 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. W regionie, w którym niegdyś biegła granica zaborów, w miejscu, w którym na rzece Warcie dwa brzegi łączy wyłącznie prom, chcemy poszukać odpowiedzi na pytania związane z granicami, potrzebą ich utrzymywania, zniesienia czy przekraczania. Chcemy empirycznie i poprzez działania teatralne poczuć co oznacza “moje” czy “cudze” terytorium, czy wizyta sąsiedzka może być przyjazna/nieprzyjazna, jak porozumieć się z obcymi z drugiego brzegu rzeki? Będziemy pracować z młodzieżą podzieloną na dwie międzykulturowe grupy po obu stronach rzeki, szukać form komunikacji ponad tą naturalną granicą i ponad językami. Warsztaty prowadzić będzie Fundacja Art Junction: Barbara Prądzyńska i Jarosław Siejkowski oraz brytyjska artystka teatralna, realizująca od lat projekty edukacyjne w Niemczech, zamieszkała w Berlinie Pip Hill.

Termin:

Rozpoczęcie: 31.05. godz. ok. 16 – 17

Zakończenie: 6.06. godz. ok. 12-13

Koszt za pobyt, zajęcia i wyżywienie przez 7 dni: 300 zł plus koszty transportu.

Dla młodzieży uczestniczącej kontynuacja projektu na jesieni w Würzburgu.

 

Pozdrawiam serdecznie

Kinga Wośkowiak

Skip to content