Festiwal Świąteczny w „Dwójce”

Dnia 12 grudnia 2017 roku budynek szkoły przybrał odświętną aurę. Na korytarzach dominowały „stragany” z przepięknymi dekoracjami świątecznymi. Stroiki, aniołki, choinki, bombki, świeczniki opanowały szkołę. Prace wykonane przez uczniów i rodziców olśniewały kunsztem i starannością wykonania. Kupującym trudno było zdecydować się na wybór asortymentu, bo wszystkie ozdoby stanowiły pierwszą klasę. Pomimo tak trudnego wyboru, nikt nie wyszedł ze szkoły z  pustą ręką. Goście festiwalu zanieśli do swoich domów liczne rękodzieła świąteczne, które dodadzą blasku rodzinnym spotkaniom. Uczniowie zaś zasilili konto finansowe swoich klas. Należy podkreślić, że część uzyskanych pieniędzy poszczególne klasy, dobrowolnie przekazały na rzecz dzieci z Syrii. Na pierwszym piętrze odbyła się prezentacja artystyczna uczniów, którą z dużym dowcipem i swobodą prowadziła niezastąpiona Ewa Buksalewicz-Moskal, nauczyciel plastyki. Dominowały piękne, polskie kolędy oraz piosenki o  tematyce zimowej, które prezentowali uczniowie z klas I-III. Nie zabrakło również układów tanecznych przygotowanych przez zespół taneczne i indywidualnych uczniów. W stołówce szkolnej odbyło się spotkanie pod hasłem; „Artystyczna dedykacja dla Dobrodziejów i Przyjaciół Szkoły”. Społeczność Szkoły swoimi talentami i piosenką podziękowała Przyjaciołom szkoły za otrzymywaną od nich dobroć i pomoc. Zaproszeni goście wysłuchali licznych piosenek wykonanych przez Zespół Wokalny „Mikołajki”, Darię Czerwińską, Maję Kilian, Weroniką Szóstak, na skrzypcach „Wariacje na temat piosenki świątecznej” zagrał Adam Wieczorek. Nie zabrakło również występów nauczycieli, grono pedagogiczne reprezentowały dwie panie. Julia Ogrodnik na saksofonie i Marta Jaworska na akordeonie uświetniły spotkanie prezentacją utworów muzycznych. Artystyczną dedykacją za wszelkie dobro kierowane w stronę naszej szkoły przez Przyjaciół i Dobrodziejów zakończyły życzenia z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia, które w imieniu całej społeczności szkolnej złożyła Pani Dyrektor Alicja Trybus, dziękując jednocześnie za dotychczasową współpracę.

 

„Wesołych świąt !

Bez zmartwień,

z barszczem, z grzybami, z karpiem,

z gościem co niesie szczęście!

Czeka nań przecież miejsce.

Wesołych świąt !

A w święta,

niech snuje się kolęda.

I gałązki świerkowe

 niech Wam pachną na zdrowie”.

Danuta Białas

Skip to content