Dzień Ziemi w 0a – „Lubisz przyrodę – szanują ją. Ziemia to jest nasz wspólny dom”

„Lubisz przyrodę – szanują ją. Ziemia to jest nasz wspólny dom”

Międzynarodowy Dzień Ziemi jest dobrą okazją do kształtowania świadomości ekologicznej wśród najmłodszych. Podczas obchodów Dnia Ziemi dzieci zastanawiały się co dobrego możemy zrobić dla naszej planety. W tym dniu poznawali zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, uczyły się poprawnego segregowania śmieci, wykonywały prace plastyczne oraz poznały trudne słowa: recykling, ekologia i ekolog. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o naturę. Na zakończenie tygodnia o ekologii wszystkie zerówki spotkały się na quizie wiedzy o Dniu Ziemi.

GALERIA

Paula Sianos

Skip to content