Dzień Ziemi – niech trwa!

Od wielu lat różne  instytucje, organizacje i szkoły podejmują działania, których celem jest uświadomienie ludziom, jak kruchy jest ekosystem Ziemi i jak bardzo wymaga ona ochrony. W tym roku przygotowywaliśmy się do przypadających 23 kwietnia obchodów Dnia Ziemi przez kilka miesięcy. Chętni uczniowie w domach oraz w szkole – w ramach Laboratoriów Przyszłości – szyli siateczki do pakowania owoców i warzyw, by w ten sposób ograniczyć zużycie reklamówek, których wiele wykorzystuje się podczas zakupów takich produktów. Panie Beata Rzeźnikowska i Małgorzata Śliwińska mobilizowały uczniów do udziału w akcji, której finałem było przekazanie w przeddzień święta Ziemi kartonu siateczek wielokrotnego użytku, uszytych głównie z firanek (zgodnie z działaniem zero waste), do popularnego warzywniaka przy mosińskim targowisku. Myślę, że twórcy siateczek w sposób szczególny będą pamiętać o ekologicznym pakowaniu warzyw i owoców, a plakat przygotowany przez Zuzannę Zych zmobilizuje klientów sklepu do wykorzystania uczniowskich opakowań wielokrotnego użytku.

To jednak nie koniec naszych działań podejmowanych w trosce o naszą planetę i jej mieszkańców. Pani Beata rozpoczęła realizację projektu „W krainie deszczowców”, którego celem jest zwiększenie proekologicznej aktywności dzieci i oszczędzanie wody.

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.”

Florian Plit

 

Anna Ciesielska

 

Skip to content