Dzień Kropki w naszej szkole

17 września w naszej szkole, po raz kolejny, obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, talentu, odwagi, a przede wszystkim, wiary we własne siły.

Ten dzień uczniowie rozpoczęli od obejrzenia opowiadania o małej dziewczynce Vashti. Bohaterka na naszych oczach, dzięki swojej wspaniałej nauczycielce, uwierzyła w swój, dopiero co odkryty talent, staje się artystką. A wszystko to dzięki kropce.

Nasi uczniowie  z klas 4 – 8 w tym dniu zajęli się tworzeniem różnego rodzaju plakatów wykorzystują kropki.  Wszyscy uczniowie bardzo się zaangażowali w to zadanie i byli  zachwyceni efektem swojej pracy oraz tym jak potrafią być kreatywni. Ten element lekcji pojawił się u wszystkich pań uczących matematyki czyli Marzeny Kasprzak, Joanny Konary, Katarzyny Żmudy i Bernadety Marczak.

Ten radosny, na początku roku szkolnego, dzień zintegrował uczniów, pobudził ich do działania. Stał się również okazją do rozmów na temat radzenia sobie z przeciwnościami losu. Za rok kolejny Dzień Kropki.

nauczycielki matematyki