“Czy znasz poznańskie legendy?” – Konkurs biblioteczny dla klas II

Co roku dla uczniów klas II biblioteka szkolna organizuje konkurs pt. “Czy znasz poznańskie legendy?”. Ma on na celu zainteresowanie dzieci historią i tradycją naszego regionu oraz wzbogacenie ich wiedzy na ten temat. Jesienna pora nawiązuje do 11 listopada – dnia św. Marcina, z którym jest związana jedna z poznańskich legend. 7 grudnia br. 18 uczniów klas II wzięło udział w konkursie. Dzieci musiały wykazać się znajomością czterech legend: “O rogalach marcińskich”, „Założenie Poznania”, „Poznańskie koziołki” oraz „Król kruków”. Wyniki są następujące:

I miejsce: Joanna Waszkowiak

II miejsce: Ksawery Leśniewicz, Anna Dera, Maciej Gąsior, Alicja Michalak, Adam Kapitan

III miejsce: Wojciech Gutsche, Wojciech Szymandera, Bartosz Szymkowski

IV miejsce: Krzysztof Nowak, Bartosz Kurowski

Serdecznie im gratulujemy!

Barbara Siwczak

Skip to content