Akcja medialno- edukacyjna „Zapal znicz pamięci”

Zapraszam  w dniu 22 października do udziału w akcji medialno- edukacyjnej  „Zapal znicz pamięci”. Akcja po raz 15. jest organizowana przez  Oddziałowe Biura Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Bydgoszczy, Radio Poznań i regionalne rozgłośnie Polskiego Radia. Celem akcji jest uczczenie pamięci przedstawicieli polskich warstw przywódczych, którzy zostali zamordowani jesienią 1939 r. w ramach operacji „Tannenberg” na terenie ziem wcielonych do III Rzeszy.

Zachęcam  do włączenia się w akcję i zapalenia znicza w miejscach pamięci w naszej okolicy oraz do udokumentowania miejsca, w którym zapalono znicz i wysłania zdjęcia z krótkim opisem na adres: zapalzniczpamieci@ipn.gov.pl

Osoby, które prześlą zdjęcie z opisem mają możliwość otrzymania zaproszenia na Koncert Zaduszkowy w Teatrze Muzycznym w Poznaniu 30 października 2023 r.

Zapal_Znicz_Pamieci_2023

Koordynator akcji

Beata Buchwald

Skip to content