Tydzień Bibliotek w naszej szkole

W dniach od 8 do 15 maja obchodzony jest Tydzień Bibliotek. Z tej okazji w naszej bibliotece szkolnej zorganizowano różne atrakcje:
 Uczniowie wypożyczający książkę beletrystyczną mogli wziąć udział w losowaniu nagrody-niespodzianki.
 W czytelni można było podziwiać wystawę prac plastycznych uczniów klas I SP, którzy wzięli udział w konkursie bibliotecznym pt. „Przygoda Franklina”.
 9 maja zorganizowano na boisku szkolnym obserwację wyjątkowego wydarzenia astronomicznego – tranzytu planety Merkury przez tarczę Słońca.
 12 maja zostały wręczone nagrody laureatom dwóch konkursów bibliotecznych: „Yellow Bahama w prążki” dla gimnazjalistów i „Czy znasz zasady savoir-vivre?” dla klas VI SP. Nagrodzeni uczniowie to:
„Yellow Bahama w prążki”: Urszula Arlt-Stelmachowska kl. III c, Zofia Czaplicka kl I c, Jakub Garbarek kl. I c, Alicja Kaminska kl. I a, Ewa Matuszczak kl. II d, Julia Wierzbicka kl. III c.
„Czy znasz zasady savoir-vivre?”:
I miejsce – Natalia Szajek kl. VI a, Zofia Maćkowiak kl. VI c
II miejsce – Agata Ślachciek kl. VI a
III miejsce – Martyna Skuła kl. VI a, Emilia Skrzypek kl. VI c, Monika Warszta kl. VI b
IV miejsce – Kamila Grupińska kl. VI a, Katarzyna Michalak kl. VI b
Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję, że uczniowie również po zakończeniu Tygodnia Bibliotek będą chętnie odwiedzać naszą bibliotekę. 