„Miłośnicy Książek”

W maju poprosiliśmy zespoły klasowe o zagłosowanie na zaproponowane cytaty na temat książek i czytania, którymi planujemy udekorować naszą szkolną bibliotekę. Najwięcej głosów zdobyły następujące teksty:

„ Kto czyta książki, żyje podwójnie.”

Umberto Eco

„Gdy ktoś czyta, zawsze albo się czegoś nauczy, albo zapomni o tym co mu dolega, albo zaśnie – w każdym razie – wygra.”
Henryk Sienkiewicz

„Dzięki książce staję się tysiącem osób, choć wciąż pozostaję sobą.”

C.S. Lewis

„Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli.”

Marek Tuliusz Cyceron

Wybrane teksty świadczą o tym, że młodzież jest świadoma, jaką rolę spełnia książka
i czytanie. Mimo to, Polacy czytają mało, coraz mniej. Wiemy jednak, że nie wszyscy i tych promujemy! W naszej szkole od wielu już lat istnieje zwyczaj przyznawania tytułu „Pożeracza książek” tym uczniom, którzy przeczytali w ciągu roku szkolnego więcej niż 25 książek.
W tym roku mamy takich czytelników 13:

1. Bąk Antonina
  2. Czaplicka Zofia
  3. Czeladzka Marcelina
  4. Garbarek Jakub
  5. Garbarek Oliwia
  6. Kilian Agata
  7. Kubacki Bartosz
  8. Kujawa Agnieszka
  9. Nowicki Mikołaj
  10.  Obidzińska Maja
  11.  Rochowiak Aleksandra
  12.  Stachowiak Mateusz
  13.  Wnęk Zofia

Mamy nadzieję, że w kolejnym roku szkolnym takich „Pożeraczy” będzie więcej! Dzięki środkom z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa księgozbiór naszej biblioteki zostanie zasilony nowymi pozycjami, które zaproponowali uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Liczymy, że przyczyni się to do wzrostu stanu czytelnictwa w naszej szkole.

Nauczycielki z biblioteki szkolnej