Festyn rodzinny

Dnia 9 czerwca 2018 r. odbył się coroczny festyn Szkoły Podstawowej nr 2

w Mosinie. W tym roku festyn odbywał się pod hasłem: „Wokół wielkopolskiej tradycji”.

W przygotowaniach i samej imprezie wzięło udział wiele dzieci, rodziców i nauczycieli

z naszej szkoły. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się loteria z nagrodami oraz występy artystyczne uczniów i gości, które prowadziła Pani Ewa Buksalewicz- Moskal.

Festyn rozpoczął się recytacją wierszy w gwarze wielkopolskiej, które

w humorystyczny sposób przedstawiły naszą poznańską gwarę. Dzięki nim, dzieci i młodzież miały możliwość zapoznania się ze zwrotami i słowami „rodowitego poznaniaka”.

W dalszej kolejności miały miejsce występy wokalne i artystyczne dzieci na scenie. Uczniowie prezentowali tańce wielkopolskie, scenki odgrywane w gwarze wielkopolskiej,

a także różnorodne piosenki. Nie zabrakło również pokazów tanecznych uczennic z naszej szkoły.

Podczas festynu odbyło się też przedstawienie teatralne pt. „Bajka o zaczarowanym księciu” uczniów z klasy drugiej i klas trzecich oraz pokaz sztuki walki taekwondo oraz szermierki.

Dużą atrakcją było spotkanie dzieci i młodzieży ze strażakami, którzy opowiedzieli o swojej pracy, omówili elementy wozu strażackiego, a nawet pozwolili dzieciom wejść do środka wozu. Dzieci chętnie oglądały pojazd, a następnie z dużą ekscytacją chłodziły się „wodnym prysznicem” strażaków.

W pobliżu boiska stały różnorodne stoiska, które obsługiwali uczniowie i nauczyciele. Na festynie można było zjeść coś konkretnego jak; bigos, karkówkę lub słodkości – gofry, lody i watę cukrową. Dzieci chętnie robiły bańki mydlane,zdjęcia z makietami postaci w wielkopolskich strojach i malowały twarze.

Uczestnicy festynu oglądali część artystyczną, a także wytrwale oczekiwali na losowanie nagród głównych w loterii fantowej. Tegoroczny festyn (mimo, iż mniej huczny niż zeszłoroczny festyn jubileuszowy) na pewno zostanie mile zapamiętany przez wszystkich uczestników zabawy.