Czarowanie słowem

Dnia 24.10.2017 roku na czwartej godzinie odbył się etap szkolny Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wpisani w historię „. Uczniowie szkoły podstawowej recytowali wiersze związane z tematem „Polscy poeci dzieciom”, natomiast gimnazjaliści opowiadali poetyckim wersami o marzeniach. Publiczność stanowili uczniowie klasy 4c oraz klasy 5a. Pracami jury kierowały pani Ewelina Postaremczak oraz pani Anna Chilczuk – Bech. W komisji  zasiadali także uczniowie: Jan Szakoła, Wojtek Szmyt, Igor Szlagowski i Filip Malak. Jury oceniało między innymi opanowanie tekstu poetyckiego, interpretację sceniczną utworu oraz  ogólny wyraz artystyczny. Uczniowie zebrani na sali nie tylko mieli możliwość wysłuchania żywiołowych występów młodych recytatorów,  ale także przyznawali nagrodę publiczności. Wybór zwycięzców nie był łatwy, bowiem uczestnicy prezentowali bardzo wyrównany poziom.
W kategorii szkoły podstawowej pierwsze miejsce zajęła Iga Pawłowska, drugie miejsce Oliwia Bolewska,  trzecie miejsce Justyna Kasprzak.
W kategorii gimnazjum pierwsze miejsce przyznano Wiktorii Tomiak, drugie miejsce Zuzannie Pelińskiej, a trzecie Zofii Lachowicz.
Nagrodę publiczności zdobyła Oliwia Bolewska z klasy 4c oraz Zuzanna Pelinska z klasy 3b gimnazjum.
Zwycięzcom gratulujemy, a  Idze, Oliwii, Wiktorii i Zuzannie życzymy udanego występu w kolejnym etapie konkursu.
Anna Chilczuk -Bech