Wojewódzki konkursu wiedzy o gen. Józefie Rufinie Wybickim i polskich symbolach narodowych.

W dniu 25 maja 2024 r w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Manieczkach odbył się finał IX edycji wojewódzkiego konkursu wiedzy o gen. Józefie Rufinie Wybickim i polskich symbolach narodowych. Organizatorami konkursu byli: Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości, Stowarzyszenie Miłośników Dziedzictwa Narodowego im. gen. Józefa Wybickiego, Do finału wojewódzkiego konkursu zakwalifikowały się dwie uczennice z naszej szkoły. W kategorii wiekowej klas IV-VI Ewa Lachowicz z klasy 6c i w kategorii VII-VIII Martyna Kilian z klasy VIII a. Uczestnicy konkursu musieli dysponować ogromną wiedzą na temat życia i działalności gen. J. Wybickiego a także jego rodziny. Konieczna była również wiedza na temat sytuacji politycznej ówczesnych ziem polskich i losów naszego państwa. W trudnej rywalizacji 9 miejsce w województwie zajęła Ewa Lachowicz. Gratulujemy zajętego miejsca i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w tym konkursie w kolejnej jego edycji.

Koordynator konkursu w szkole: Beata Mazur