„Jak walczyć z bykami, czyli ortograficzna corrida” zwycięski finał konkursu ortograficznego:)

W połowie marca w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu ortograficznego ,,Jak walczyć z bykami, czyli ortograficzna corrida”. Do etapu gminnego przeszło czworo uczestników z klas ósmych i siódmych: Aleksandra Głowińska 8e, Faustyna Tomczak 8a, Mikołaj Strzelczyk 8e i Matylda Kaczmarek 7a.  Powtarzając ortografię, podzieliliśmy się w pary, w których pracowaliśmy w dalszym etapie rywalizacji.

Gminny etap konkursu odbył się dnia 23.03.2023 w Zespole Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie i składał się z dwóch części – ustnej i pisemnej. Na początku wraz z innymi uczestnikami musieliśmy odpowiedzieć na dwa pytania dotyczące pisowni i zasad ortograficznych, następnie uzupełnialiśmy arkusze z zadaniami ortograficznymi. Pytania dotyczyły np. pisowni wyrazów z partykułą ,,nie”, stosowania wielkiej i małej litery, a także innych zasad ortograficznych i interpunkcyjnych. W trakcie rozwiązywania testu wzmocniono nas również słodkim poczęstunkiem:). Po oddaniu wykonanych prac, zostaliśmy wraz z innymi uczestnikami konkursowych zmagań oprowadzeni po budynku szkoły im. Adama Wodziczki w Mosinie. Komisja mogła dzięki temu sprawdzić testy i ogłosić wyniki.

My, czyli Aleksandra Głowińska z klasy 8e i Faustyna Tomczak z klasy 8a uzyskałyśmy pierwsze miejsce:).

Pytania nie były proste, wszyscy pracowaliśmy na najwyższych obrotach! Polska ortografia do łatwych nie należy!

Cieszy nas nie tylko sukces, ale także to, że wraz z pozostałymi uczestnikami- uczniami z innych szkół spędziliśmy ciekawie czas, a każdy w ramach podziękowania za udział otrzymał słodką nagrodę.

Dziękujemy naszym Paniom Polonistkom: Annie Chilczuk-Bech i Annie Ciesielskiej za wsparcie i motywację, a Pani Małgorzacie Szeszko za opiekę i trzymanie kciuków podczas konkursowych zmagań:)

Aleksandra Głowińska, uczennica klasy 8e