Pierwsza pomoc przedmedyczna

1 grudnia 2022r. w stołówce szkolnej odbyły się darmowe warsztaty dla uczniów z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadził Pan doktor Hubert Skrzypek. Takie spotkania odbywają się w ramach projektu „SOS” realizowanego przez Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna Baranówko i finansowanego ze środków Gminy Mosina.

W zajęciach wzięli uczniowie kl. VI b, z wychowawczynią, p. Anną Ciesielską oraz chętni uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu. W czasie dwóch godzin lekcyjnych uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat właściwego zachowania się podczas niebezpiecznej sytuacji na drodze, w razie wypadku, gdy zagrożone jest czyjeś życie lub zdrowie. Najważniejsze jednak, że każdy uczestnik warsztatów mógł osobiście przećwiczyć sposób, jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo-naczyniową. Na zakończenie warsztatów uczniowie otrzymali od prowadzącego „zadanie domowe”- kilkukrotnie obejrzeć filmik z udzielania pierwszej pomocy, aby utrwalić nabyte umiejętności.

Serdecznie dziękujemy Panu doktorowi za ciekawie poprowadzone i bardzo potrzebne zajęcia dla naszych uczniów.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu:

Anna Arlt Stelmachowska